شناسایی نخبگان شاهد و ایثارگر، مهمترین اقدام “جمعیت یادگاران اسوه‌های ایثار” است

مهرداد صناعی گفت: مهم‌ترین اقدام در ۱۰ سال گذشته پس از شکل گیری این تشکل، شناسایی نخبگان شاهد و ایثارگر در دستگاه‌های اجرایی است.

مهرداد صناعی فرزند شهید گرانقدر امیر سرتیپ حجت‌الله صناعی و دبیرکل تشکل جمعیت یادگاران اسوه‌های ایثار در ارتباط با شکل گیری این تشکل در گفتگو با خبرنگار حیات بیان داشت: جمعیت یادگاران اسوه‌های ایثار یک سازمان مردم نهاد است که به موضوعات اجتماعی با رعایت تمامی قوانین و مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در راستای آرمان‌های امام راحل و منویات مقام معظم رهبری و به منظور تحقق بخشیدن به گام دوم انقلاب، با استعانت از خداوند متعال شکل گرفته است.
وی افزود: در این تشکل که با حضور جمعی از فرزندان شهدا و ایثارگران تأسیس و راه‌اندازی شده است با اخذ مجوزهای لازم از وزارت کشور و بنیاد شهید در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرد. در این تشکل، صنف‌ها و انجمن‌های مختلف و خاصی را داریم که شامل فرزندان شهید، جانبازان و ایثارگران می‌شود. در واقع رویکرد کلی ما حضور همه‌ی اقشار جامعه‌ی ایثارگری است.
دبیر تشکل یادگاران اسوه‌های ایثار در ادامه تصرح کرد: این تشکل با این تفکر شکل گرفت که فرزندان شاهد و ایثارگران که یادگاران جنگ ما هستند در اقدامی کنار هم جمع شوند تا بتوانیم با همیاری آن‌ها به مسائلی از قبیل ایثار اجتماعی بپردازیم. نکته جالب این تشکل حضور افرادی است که وابستگی مشخصی به خانواده معزز ایثارگران ندارند و صرفاً افرادی هستند که در زمینه‌ی ایثار اجتماعی اقدامات شایان ذکری انجام می‌دهند که البته ما این افراد را به عنوان ایثارگر در نظر می‌گیریم.
مهرداد صناعی در ارتباط با اهداف شکل‌گیری این تشکل گفت: از اهداف مهم شکل گیری این تشکل، یکی تلاش برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که در ده سال گذشته اقدامات شایان ذکری را در این زمینه انجام داده‌ایم مانند اجرایی و عملی کردن یادواره‌های مختلف ملی در کشور از جمله برپایی هرساله موکب‌ها و غرفه‌های متعدد با امکانات و برنامه‌های مختلف در راهپیمایی اربعین و ۲۲ بهمن ماه است.

وی افزود: هدف دیگری که در این تشکل پیگیری می‌شود رسیدگی به مطالبات ایثارگران منطبق بر قوانین جاری کشور است. هدف ما برقراری ارتباط دوسویه با ایثارگران است و تا آنجا که بتوانم در زمینه احقاق حقوق ایثارگران در حد توانمان اقداماتی را انجام می‌دهیم.
دبیر تشکل یادگاران اسوه‌های ایثار در ارتباط با سومین هدف شکل گیری این تشکل گفت: هدف نهایی و مهم دیگری که در اساس‌نامه این تشکل مورد توجه می‌باشد، کمک در جهت حل مشکلات حقوقی و مدیریتی ایثارگران و شناسایی نخبگان شاهد و ایثارگر در دستگاه‌های اجرایی است.
وی افزود: ما با تکیه بر کلام شهدا و خصوصاً وصیت‌نامه پدرم که در قسمتی به مادرم می‌گویند «هیچ سرپرستی بهتر از خداوند برای خانواده‌ام نمی‌شناسم و با توجه به سخن صریح قرآن خداوند تنها روزی رساننده به بندگان است» این تشکل را شکل دادیم، تا امروز بتوانیم گام‌های مؤثری را در جهت تحقق اهداف ذکر شده‎ی تشکل برداریم.
مهرداد صناعی در پایان بیان داشت: یکی از مطالبات عمومی ما از بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان نهاد ناظر، استفاده‌ی مؤثر از دبیران تشکل است. از آنجایی که مهندس اوحدی به عنوان معاون اول رییس جمهور و رییس بنیاد شهید شناخته می‌شوند اگر به دبیران تشکل که بنابر سخن ایشان به عنوان بازوان اجرایی بنیاد شهید و امورایثارگران شناخته می‌شوند در کسوت مشاورین دستگاه‌های اجرایی بهره برده شود می‌توان ارتباط مؤثرتری را با ایثارگران عزیز ایجاد کنیم.

About admin

Check Also

تقدیر رییس شورای شهر از ابراهیم باقی مدیر کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران

مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران از تلاش های مدیر کل امور مجامع و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *