همایش ملی اسوه‌های ایثار وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد

​همایش ملی اسوه‌های ایثار وزارت امور اقتصادی و دارایی مقارن با گرامیداشت آزادسازی خرمشهر و همزمان با چهارم خرداد «روز دزفول، مقاومت و پایداری» با تجلیل از جمعی از جانبازان و ایثارگران بانکهای کشور در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی جمعیت یادگاران اسوه های ایثار، در این همایش که با حضور سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام یوسفعلی شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام حسن ثقفی، مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران و جمعی از جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدای بانک‌ها، بیمه‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی ایثارگران شاغل در مجموعه این وزارتخانه و تقویت فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت مورد تاکید قرار گرفت. همچنین در این مراسم که با تصاویری از شهدای بانک‌ها و نهادهای مذکور مزین شده بود از مقام شامخ ٧٢ هزار شهید و ایثارگر، خانواده‌های معظم ایثارگران و جانبازان مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی تجلیل شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این همایش نگاه عمیق به جوهره و کنه حوادث تاریخی از جمله دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر را مورد توجه قرار داد و با اشاره به اینکه نگاه عمیق به تاریخ همواره موجب عبرت بشر بوده گفت: آزادسازی خرمشهر نقطه‌ای برجسته در تاریخ هشت سال دفاع مقدس است. وجود ٧٢ هزار شهید، ایثارگر، جانباز و خانواده‌های معظم شهدا در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی برای زندگی ما عبرت است و مرور بنیان حماسه آزادسازی خرمشهر نشان می‌دهد که این پیروزی اهمیت والایی در سرنوشت ما انسان‌ها در ایران، در عالم خلقت و در جهان و جبهه مقاومت داشته است.
سعید اوحدی با بیان اینکه نام واقعی عملیات آزادسازی خرمشهر «الی بیت‌المقدس» بود، افزود: ما همچنان استمرار پیروزی‌های عملیات بیت‌المقدس را در زندگی خودمان و جبهه مقاومت و در جبهه آزادی‌خواهان جهان می‌بینیم.
وی تاکید کرد: هر سال با افتخار در مراسم آزادی خرمشهر حاضر می‌شویم و عملیات آزادسازی خرمشهر ورای تحلیل‌های ظاهری و یک اتفاق تاریخی است.
اوحدی با بیان این پرسش که چرا بعد از آزادسازی خرمشهر جنگ را ادامه دادیم؟ تاکید کرد: اگر عملیات الی بیت‌المقدس را ادامه نمی‌دادیم، امروز باید با ذلت و خواری به دنبال میزهای مذاکره برای حفظ ارزش‌های خودمان می‌بودیم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با گرامیداشت ایثارگری‌های سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: فتنه داعش، فتنه‌ای همسو با اهداف صدام افلقی بود و آمده بودند تا اهداف اسراییل را در منطقه دنبال کنند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم با بیان اینکه در آغاز دفاع مقدس، دشمن برای براندازی نظام به طمع افتاده بود، گفت: چهار نسل به هم پیوسته در کنار هم ایستادند و برای خدا قیام کردند و با اطاعت، ارتباط معنوی و تبدیل شدن به امت واحده، آزادسازی خرمشهر را رقم زدند و حماسه بزرگی را آفریدند.
حجت‌الاسلام یوسفعلی شکری تاکید کرد: اگر امروز می‌خواهیم مشکلات جامعه را حل کنیم، آنهایی می‌توانند موفق شوند که این مسیر را پیموده باشند. هر کس برای کمال مطلق، با دانایی تمام و تشخیص درست و خردمندانه تلاش کند و دنیا برایش کوچک و آخرت برایش بزرگ باشد، می‌تواند با فکر عمیق منشأ آثار بزرگ باشد.
وی تاکید کرد: نباید از کار خیر خسته شویم و هر جا کار خیر کردیم بدانیم که آنجا جایگاه شهادت است.
مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران در ابتدای این مراسم با گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر از آن به عنوان فتح‌الفتوح عظیم یاد کرد و گفت: این پیروزی بیانگر تاثیر ایمان راسخ و اخلاص بر اساس ارزش‌های دینی بود که رزمندگان با دست خالی حرکتی بزرک را رقم زدند به نحوی که امام راحل فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد.
حجت‌الاسلام حسن ثقفی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس افزود: این پیام حضرت امام دو پیام داشت. اول اینکه این پیروزی مانع غرور نشود و دوم اینکه درسی برای همه مردم و مسئولین کشور بود که تضمین پیروزی برای همیشه نیاز به اخلاص، ایمان راسخ دارد و لازم است که انسان خود را وقف دین و توحید کند.
وی سخنان مقام معظم رهبری در خصوص زنده نگاهداشتن یاد و خاطره شهدا را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: زنده نگاه‌داشتن یاد و خاطره شهدا نیاز اساسی کشور است و باید از وجود ایثارگران در فکر، فرهنگ و اندیشه و همچنین در ارکان اجرایی کشور استفاده کرد.
مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران با بیان اینکه در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی بیش از ٧٥ هزار ایثارگر داریم، از استخدام پنج هزار فرزند شهید در سازمان امور مالیاتی خبر داد و افزود: همه این افراد دارای تحصیلات کارشناسی ارشد و دکتری بوده‌اند. در بخش‌های مختلف وزارت‌خانه نیز برای بهبود فضای کسب و کار، بودجه‌ریزی عملیاتی، اصلاح نظام بانکی و مالیاتی، حسابداری و حسابرسی و… از وجود ایثارگران استفاده شده است.

About admin

Check Also

تقدیر رییس شورای شهر از ابراهیم باقی مدیر کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران

مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران از تلاش های مدیر کل امور مجامع و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *