تجلیل از جانبازان و ایثارگران وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک ها و سازمانهای تابعه در همایش ملی اسوه‌های ایثار

همزمان با برگزاری همایش ملی اسوه‌های ایثار وزارت امور اقتصادی و دارایی که مقارن با گرامیداشت آزادسازی خرمشهر و همزمان با چهارم خرداد «روز دزفول، مقاومت و پایداری» در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد از جانبازان و ایثارگران وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان امور مالیاتی کشور و بانک صادرات ایران تجلیل بعمل آمد.
به گزارش روابط‌عمومی جمعیت یادگاران اسوه های ایثار، در این همایش که با حضور سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام یوسفعلی شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام حسن ثقفی، مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران و جمعی از جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدای بانک‌ها، بیمه‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار و با تصاویری از شهدای بانک‌ها و نهادهای مذکور مزین شده بود از مقام شامخ ٧٢ هزار شهید و ایثارگر، خانواده‌های معظم ایثارگران و جانبازان مجموعه این وزارتخانه تجلیل شد.
در این مراسم از حسین هوشت آشتیانی، عبداله بهنامی‌نیا و عبدالرحیم فرخ سهراب سه تن از جانبازان و ایثارگران بانک صادرات ایران و سه تن دیگر از جانبازان دفاع مقدس از سازمان امور مالیاتی و مجموعه وزارتخانه تجلیل شد.
حسین هوشت آشتیانی جانباز شاغل در بانک صادرات ایران که در سال ٦٧ در سه راه حسینی منطقه دارخوین مجروح و به درجه جانبازی نایل شده است، در حاشیه این مراسم با مهم برشمردن توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، خواستار توجه ویژه به ظرفیت‌های ایثارگران شد و افزود: ظرفیت‌ها و استعدادهای علمی فراوانی در این حوزه وجود دارد و ایثارگران با وجود مشکلات و مسایل ویژه‌ای که دارند، با اخلاص و جدیت، تلاش فراوانی در پیشبرد فعالیت‌های بانک صادرات ایران به کار می‌گیرند که توجه بیشتر مدیران را می‌طلبد.
عبداله بهنامی‌نیا دیگر کارمند بانک صادرات ایران نیز در خصوص اهمیت توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و استفاده از توانمندی‌های ایثارگران در بهبود وضعیت اقتصادی کشور گفت: افرادی که در زمان جنگ زحمت کشیده‌اند، اگر در حوزه مدیریت و سایر تخصص‌هایی که مورد نیاز جامعه ماست، به کار گرفته شوند، برای پیشبرد و تحقق اهدافی که به واسطه آنها مردم می‌توانند راحت‌تر زندگی کنند، مثمرثمر خواهند بود.
عبدالرحیم فرخ سهراب، دیگر ایثارگر معزز بانک صادرات ایران نیز با تاکید وجود استعدادها و توانمندی‌های جامعه ایثارگری در مجموعه وزارت اقتصاد، گفت: من علاوه بر حضور در شبکه بانکی کشور، دبیرکل جمعیت آزادگان دفاع مقدس نیز هستم. تلاش داریم تا در آینده با برگزاری همایشی، ظرفیت‌ها و توانمندی ایثارگران شبکه بانکی را برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به نحو بهینه‌ای به کار بگیریم. این تجربه طی ١٠ سال دوران اسارت مورد توجه قرار گرفته و امیدواریم بتوانیم از آن تجربیات استفاده کنیم. این تجربیات در حوزه فرهنگ مورد استفاده قرار گرفته اما در حوزه اقتصاد هنوز معرفی نشده‌اند.

About admin

Check Also

تقدیر رییس شورای شهر از ابراهیم باقی مدیر کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران

مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران از تلاش های مدیر کل امور مجامع و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *