بیانیه عدم اجرای قانون استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر

بسم الله الرحمن الرحیم

بر اساس نص صریح قانون مقرر گردیده است ، فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان بالای ۵۰ درصد حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۹ در دستگاههای دولتی استخدام گردند. بررسی های کارشناسانه حکایت از آن دارد که علیرغم تاکیدات ریاست محترم جمهوری و پیگیری های مکرر رئیس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران این قانون اجرا نشده و با عنایت به زمان کم باقی مانده از سال، عزمی جدی جهت اجرای آن مشاهده نمی گردد. لذا بر حسب وظیفه، جمعیت یادگاران اسوه های ایثار موارد زیر را متذکر می گردد:

۱- تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در خصوص توجه ویژه به خانواده معزز ایثارگران و فرزندان آنان، بر هیچ کس پوشیده نیست. لذا توجه همگان و بویژه رییس محترم سازمان امور اداری و استخدامی را به این فرمایش معظم له جلب می نماییم که می فرمایند “فداکاری شهیدان و گذشت خانواده ها و حضور رزمندگان ما بود که ابرهای تیره و تار آن روزگار دشوار را از افق زندگی این ملت زدود” و در جایی دیگر می فرمایند”ملت ایران با همه ی وجود مرهون تلاش و مجاهدت این ایثارگران است”.

لذا تکریم این عزیزان و تسریع در اجرای قوانین مرتبط با آنان، از ابتدایی ترین وظایف مسولان است .

۲- بر اساس قانون ، سازمان امور اداری و استخدامی کشور می بایست فرآیند قانونی جذب و استخدام فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان بالای ۵۰ درصد را فراهم می نمود ، اما متاسفانه شواهد نشان از کم توجهی این سازمان داشته و خواسته یا ناخواسته در این خصوص سهل انگاری های متعددی انجام پذیرفته است، که تاثیرات نامطلوبی در اذهان این قشر اثرگذار، برجای خواهد گذاشت.

۳- ضمن عرض تشکر از ریاست محترم جمهور در ابلاغ قانون مذکور و پیگیری های مجدانه مهندس اوحدی جهت اجرایی شدن آن، توجه مسولان عالی نظام را به این فرمایش مقام عظمای ولایت مدظله العالی جلب می نماییم که می فرمایند” فرض بنیاد شهید ، فرض حیات انقلاب است و با همین ایده هم باید به بنیاد شهید نگاه کنند”.
لذا انتظار است معاون محترم رییس جمهور و رییس بنیاد شهید با نصب العین قراردادن این فرمایش ، بیش از پیش در راستای اجرای این قانون تلاش نموده و مسوولین نیز ایشان را، در انجام وظیفه خطیرشان، یاری نمایند.

جمعیت یادگاران اسوه های ایثار، حق ارایه دلایل عدم اجرای قانون فوق الذکر توسط سازمان امور اداری و استخدامی را محترم شمرده و بر رفع مشکلات جهت تحقق هر چه سریعتر آن ، تاکید می نماید.

خداوندا به حق محمد(ص) و آل محمد(ع) سرنوشت آن کسانی که قدر شهادت را می دانند و آن را می شناسند جز شهادت در راه خودت قرار مده.

اللهم وفّقنا لما تحب و ترضی
جمعیت یادگاران اسوه های ایثار

 

 

About admin

Check Also

تقدیر رییس شورای شهر از ابراهیم باقی مدیر کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران

مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران از تلاش های مدیر کل امور مجامع و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *