تشکل های ایثارگری در ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نقشی مهم دارند

به گزارش «ایثار»، مهندس سعید اوحدی روز چهارشنبه ۹ مهر در دیداری با اعضای دبیرکل و چندتن از مدیران تشکل یادگاران اسوه‌های ایثار در محل سالن جلسات حوزه ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت  و گو کرد.

وی در این دیدارها یکی از رسالت‌های مهم بازماندگان نبرد حق علیه باطل را ترویج ارزش‌ها دانست و گفت: این ارزش‌ها نتیجه و ثمره کاری است که شهدا از خود بر جای می‌گذارند. وقتی سیره پیامبر (ص) یا واقعه عاشورا را مطالعه می‌کنیم متوجه می‌شویم اهل بیت (ع) و بازماندگان پیامبر (ص) و امام حسین (ع) رسالت ترویج ارزش‌های آنان را بر عهده داشتند.

وی افزود: این فعالیت‌های ترویجی از سوی بازماندگان و افراد مرتبط با اتفاق بزرگی چون دفاع مقدس بسیار سنگین و مهم است و از وظیفه‌ عامی که تمام جامعه در این زمینه بر عهده دارد مهم‌تر است. فرزندان شهدا و ایثارگران چنین نقش و رسالتی در جامعه امروز ما دارند و بیان حوادث مربوط به ایثار و شهادت از سوی این عزیزان تاثیر بسیار زیاد و ماندگاری در‌ جامعه دارد.

معاون رییس جمهور یکی از نقش‌های مهم تشکل‌های ایثارگری را انتقال وضعیت و شرایط ایثارگران به مسئولان دانست و گفت: تشکل‌ها باید به خوبی از ظرفیت‌های خود جهت طرح مسائل و مشکلات ایثارگران استفاده کنند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌تواند از طریق تشکل‌های شاهد و ایثارگر انجام شود افزود: این عزیزان به دلیل آشنایی کامل با موضوع نفرهنگ ایثار و شهادت و اینکه از جنس همین فرهنگ هستند می‌توانند در اجرای برنامه‌های فرهنگی این حوزه فعالیت‌های بسیار خوبی را انجام دهند.

صناعی دبیر کل جمعیت نیز پس از تشریح فعالیت‌های تشکل‌به بیان نظرات و دغدغه‌های و برنامه های جمعیت پرداخت و توضیحات جامع و دقیق را ارائه کرد و در پایان جلسه به پاس قدرانی از  زحمات و خدمات شایسته جناب مهندس اوحدی لوح تقدیری از طرف جمعیت به ایشان تقدیم گردید.

 

About admin

Check Also

اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام تسلیت باد

جمعیت یادگاران اسوه های ایثار؛ فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *