اعضا جمعیت یادگاران اسوه های ایثار نائب الزیاره شهداء در اربعین حسینی می شوند

مهرداد صنا‌عی دبیر کل جمعیت یادگاران اسوه های ایثار در جلسه شورای فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین : امسال طرح نیابت زیارت شهدا در مراسم اربعین حسینی با همکاری مرکز تشکلهای شاهد و ایثارگر سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام می شود. صناعی روز شنبه در جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین در سالن جلسات تشکلها افزود : امسال طرح نیابت زیارت شهدا در مراسم اربعین حسینی با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و چندین تشکل ایثارگری انجام می شود. وی ادامه داد : در این طرح هر یک از زائران می توانند با انتخاب یک شهید معرفی شده از سوی جمعیت و با دریافت عکس شهید ، نائب الزیاره آن شهید باشند. اربعین حسینی امسال برای نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مقام معظم رهبری نیز به اربعین حسینی توجه ویژه ای داشته ودارند. وی با بیان این نکته که مردمی کردن برنامه های فرهنگی کاروان پیاده اربعین حسینی مورد تاکید مقام معظم رهبری است، افزود: همسو با این رویکرد ، مرکز تشکلهای شاهد از تمام ظرفیت های دستگاه های اجرایی برای مهیا کردن این سفر استفاده خواهد کرد.. از این رو جمعیت یادگاران اسوه های ایثار هم با برپا کردن موکب در شلمچه منتظر و مشتاق همه عاشقان اباعبدالله میباشند…

برپایی راهپیمایی عظیم اربعین حسینی مرهون جانشفانی هزاران شهید مسلمانی است که با اهدای جانشان که عزیزترین داشته خود بود، مسیر زیارت میلیون‌ها زائر عاشق را فراهم کردند تا در آرامش و امنیت به زیارت سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) در کشور عراق بروند. چه بسیاری از این شهدا بودند که عاشق و دلباخته زیارت حرم مولا و سرورشان امام حسین(ع) بودند اما برای بقای اسلام و آسیب نرسیدن به حرم ائمه اطهار(ع) از زیارت در این دنیا چشم پوشی کردند تا در بهشت اعلا با  مولایشان دیدار کنند. در جریان این حماسه میلیونی، اقدامات فرهنگی مختلفی از سوی سازمان‌های مردمی و دولتی انجام می‌شود. «نائب الشهید» یکی از این طرح‌ها است. در این طرح هر زائر به نیابت از یک شهید در این راهپیمایی عظیم شرکت می‌کند و ضمن گرامیداشت یاد آن شهید والامقام ثواب این زیارت را با او شریک می‌شود. همچنین زائر می‌تواند با مراجعه به سایت جمعیت نشانی(www.jamiyateyadegaran.ir)  عکس های خود را ارسال نمایند.

 صناعی دبیر کل جمعیت در کمیته فرهنگی-آموزشی اربعین در خصوص این طرح می‌گوید: جریان عظیم اربعین یکی از بهترین ظرفیت ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. کارگروه فرهنگی ایثارگری اجتماعی کمیته فرهنگی اربعین با هدف سامان دهی و هدایت فعالیت های حوزه جهاد و شهادت در جریان اربعین شکل گرفته است. همچنین اجرای طرح های ملی و بین المللی در حوزه شهادت را رقم خواهد زد. از اهداف دیگر این کارگروه بسیج و به کارگیری ظرفیت های جهاد و شهادت در جریان اربعین است.

 

 

 

 

About admin

Check Also

اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام تسلیت باد

جمعیت یادگاران اسوه های ایثار؛ فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *